Aktuality

Zprávy z pólu – bulletin OP PPR, zima 2021

15. prosince 2021

Přečtěte si poslední letošní vydání našeho bulletinu Zprávy z pólu – zima 2021. Na jeho stránkách vám opět předkládáme aktuální informace vztahující se k fungování Operačního programu Praha – pól růstu ČR.

Kromě představení tří realizovaných projektů – nových eskalátorů ve stanici metra Anděl, unikátní biočipové technologie a stavby nové budovy mateřské školy v Kolovratech – vám nabízíme novou rubriku, v níž chceme upozorňovat na časté chyby, kterých se dopouštějí příjemci podpory z OP PPR. Na úvod jsme vybrali příklad z oblasti veřejného zadávání.

Gen. ředitel DPP Petr Witowski

Vaší pozornosti bychom rádi doporučili rozhovor s generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy. Pražský dopravce patří k hlavním příjemcům podpory z našeho operačního programu a v rozhovoru s jeho ředitelem jistě najdete odpovědi i na některé své otázky.

Na dalších stránkách se dočtete o přípravách hlavního města na blížící se české předsednictví Radě Evropské unie. Zařadili jsme také informaci, kde hledat radu, pokud si při zadávání veřejných zakázek nejste něčím jisti. Nechybí ani články z akcí pořádaných pražským magistrátem nebo přímo odborem evropských fondů.

Závěrečné stránky pak přibližují pohled různých periodik na projekty, které se dočkaly realizace právě díky podpoře z našeho operačního programu. Tentokrát se hlavní pozornost soustředila na již zmíněné úpravy ve stanici metra Anděl a na otevření parkovacího domu na Černém Mostě.

Přejeme vám příjemné čtení.

Bulletin je k dispozici ZDE