Aktuality

Zprávy z pólu – bulletin OP PPR, léto 2022

15. června 2022

Vážení přátelé,

přinášíme vám letní vydání bulletinu Zprávy z pólu. V úvodní rubrice na vás již tradičně čekají základní údaje o stavu Operačního programu Praha – pól růstu ČR, na následující dvojstraně vám nabídneme možnost seznámit se s úspěšnými projekty podpořenými z našeho programu prostřednictvím odkazu na podcasty, nebo při návštěvě výstavy.

V rubrice Aktuality jsme pro vás shrnuli události posledních týdnů, mezi něž patří například květnové oslavy Dne Evropy, které se po dvouleté covidové pauze vrátily na Střelecký ostrov. Přinášíme zprávu o návštěvě zástupců Monitorovacího výboru Operačního programu Praha – pól růstu v ČR u dvou příjemců dotace i svědectví o tom, jak evropské peníze pomohly matce s dětmi, které se staly oběťmi domácího násilí.

Dozvíte se, jakých zásad se vyplatí držet při podnikání v sociální oblasti, ale také třeba upozorníme příjemce podpory na nutnost kontrolovat, zda dodavatelé, jimž chtějí zadat veřejnou zakázku, nefigurují na sankčních seznamech EU mířících proti Rusku.   

V rozhovoru jsme se tentokrát zaměřili na Národní plán obnovy, který je pro Prahu jedním z důležitých zdrojů evropských prostředků. Projekty, které by nám plán měl pomoci uskutečnit, totiž ohrožuje inflace a už teď je jasné, že na ty hlavní, týkající se elektrifikace pražské veřejné dopravy, nebudou původně vyčleněné prostředky stačit.

V rámci první z tradičních návštěv u příjemců podpory vás zavedeme na sídliště Černý Most, kde nezisková organizace JAHODA organizuje aktivity pro děti a mládež ze sociálně slabých rodin. Pro řadu z nich jde o pomoc, která obrátila jejich životy zcela novým směrem.

Na druhou návštěvu vás pozveme do mateřské školy v Řeporyjích, která díky dotaci mohla přistavět nový pavilon a vyřešit tak letitý problém s nedostatkem míst pro děti.

Rubriku Na co si dát pozor jsme věnovali méně obvyklému způsobu porušení podmínek dotace, takzvanému zadržení prostředků.

Závěrečné stránky bulletinu pak nabízejí pohled různých médií na několik projektů realizovaných s podporou z našeho operačního programu.  

Přejeme vám příjemné čtení a krásné léto.

Bulletin naleznete zde