Aktuality

Už máte plán co dělat ve volném čase? Hrajte s Prahou a vyhrajte!

Aktualizace k 1. 1. 2023

Hra byla ukončena k 31. 12. 2022

 

Vaše vizitky a vouchery v CAMPu je opět možné vyzvedávat od 11. ledna 2023. 

Slevové kupony je možné uplatnit do 15. ledna 2023.

12. července 2022

Myslíte si, že znáte Prahu na jedničku? Ověřte si to s novou zábavnou hrou HRAJ PRAHU! Provede vás nejen historií a současností města, ale také projekty, které se realizují díky evropským fondům. Na úspěšné soutěžící čeká výhra!

Víte, které pražské nádraží je nejstarší? Které náměstí v Česku je největší? Nebo které modernizace proběhly v pražském metru díky financím z Operačního programu Praha – pól růstu ČR? Do svého chytrého telefonu nebo tabletu  si od 12. července můžete stáhnout geolokační hru HRAJ PRAHU! a projít se s ní po prvním a druhém pražském obvodu. „Cílem bylo přiblížit zábavnou formou zajímavá místa v Praze a také upozornit na to, že díky financím z Operačního programu Praha – pól růstu ČR, se mohla v předchozích letech zásadně změnit k lepšímu,“ říká Karel Andrle, ředitel odboru evropských fondů Magistrátu hl. m. Prahy.

Projděte si stanoviště podle svého

Jak se pustit do hry? Je to jednoduché. Stáhněte si aplikaci HRAJ PRAHU!, vyberte si okruh, nahrajte ho a můžete se vydat do terénu. Když budete poblíž lokace, ke které se váže otázka, zobrazí se vám na mapě interaktivní bod. K některým otázkám najdete nápovědu, většinou v místě, kde se zrovna nacházíte. Stanoviště s otázkami jsou barevně rozdělená do tří kategorií podle počtu bodů, které lze získat za správně zodpovězené otázky. Jednotlivá zastavení si můžete projít v libovolném pořadí a tehdy, kdy se vám to hodí. Když se vám podaří získat minimální počet bodů, můžete se těšit na odměny. Během hraní hry nejste omezeni časovým limitem, hru je možné absolvovat i jako procházku s kočárkem.

Těšte se na zajímavé odměny

Máte dost bodů? V cílové stanici, kterou je CAMP (Centrum architektury a městského plánování) v rámci Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (na adrese Vyšehradská 51, Praha 2), si můžete vyzvednout turistickou vizitku. Navíc dostanete slevu na vstupenku do Botanické zahrady Praha nebo dětskou vstupenku zdarma do vybraného střediska Planetum, tedy do Planetária Praha, Štefánikovy hvězdárny nebo Hvězdárny Ďáblice. Množství slevových kuponů je omezené, takže se pusťte do hraní co nejdřív, ať vám neutečou.

Hra je dostupná až do konce roku 2022.

Pravidla hry jsou dostupná zde: https://www.penizeproprahu.cz/hraj-prahu/

Hra je dostupná až do konce roku 2022.

Odkaz pro stažení na mobilní telefon: https://treasure-hunt.dev.csdevelopment.cz/hp/install.html

Pro stahování doporučujeme prohlížeč Chrome (Android) nebo Safari (iOs).

Jedná se o webovou aplikaci, která není dostupná prostřednictvím Google Play ani App Store. Po stažení do mobilního telefonu je dostupná na ploše nebo v knihovně aplikací. 

V případě dotazů, se prosím, obraťte na e-mail: info@penizeproprahu.cz. Děkujeme.