Podcasty Peníze pro Prahu

Podcasty Peníze pro Prahu

Jak prostředky z operačního programu pomáhají Praze a Pražanům?
Prioritiní osy, výzvy, CBA analýza, málokdo si pod tím představí něco konkrétního. Když se ale řekne více míst v mateřských školkách, elektrobusy v MHD nebo výstavba sociálních bytů, máme jasno.

V podcastu Peníze pro Prahu postupně představíme některé projekty, které mohly vzniknout díky evropským financím z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky.

Jednotlivé epizody:

1. Pomáháme dobrý nápadům růst

Na našich univerzitách se rodí spousta dobrých nápadů, které zlepšují život nejen v Praze. Finanční prostředky z evropských fondů umožňují rozvíjet celou řadu nadějných konceptů, jako například vývoj softwaru pro sdílení studijních materiálů Labyrint, který vymysleli vědečtí pracovníci ČZU.

číst více ...

2. Více míst ve školkách

Dostupné a kvalitní vzdělání je jedna z priorit Prahy. Díky Operačnímu programu Praha – pól růstu ČR se v Kolovratech postavil zcela nový, moderní pavilon mateřské školy.

číst více ...

3. Nový parkovací dům – volnější Praha

Parkování v Praze je stresující jak pro Pražany tak pro přespolní řidiče. Zlepšení, kromě dalšího, přinese i více parkovacích míst na okraji Prahy. Praha si to uvědomuje a investuje do této oblasti. Díky evropským fondům vznikl na Černém Mostě největší parkovací dům v Praze. Návštěvníci Prahy tak nemusí zajíždět do centra města, kterému se tak uleví.

číst více ...

4. Radotínská Koruna - místo, které spojuje

Radotín má konečně prostor, který v této městské části dlouho chyběl. Na podzim roku 2021 se otevřelo nové Kulturně-komunitní centrum Koruna, jež mohlo vzniknout i díky prostředkům z evropských fondů. Centrum nabízí kulturní, vzdělávací a volnočasové aktivity lidem všech generací. Jeho součástí je také Dům na půli cesty, který pomáhá k samostatnému startu dětem z dětských domovů.

číst více ...

5. Škola budoucnosti v Hrdlořezích

Střední škola v Hrdlořezích prošla rozsáhlou rekonstrukcí a proměnila se na energeticky plusovou budovu, jejíž řešení spojuje šetrný přístup k přírodě, vysokou kvalitu vnitřního prostředí i chytré hospodaření s energiemi. Mezi zajímavé prvky patří fotovoltaická elektrárna, unikátní dřevěná fasáda, využití šedé vody nebo řízení energetického systému na základě předpovědi ceny a spotřeby energií. O tom, jak složitá byla cesta od projektu k realizaci budovy, na jehož mimořádně zdařilou proměnu rozhodující měrou přispěl pražský operační program a nyní boduje v prestižních odborných soutěžích, si poslechněte dnešní rozhovor s Jiřím Tencarem.

číst více ...