Tiskové zprávy

Dopravní podnik modernizuje metro, Hlavní město ho přitom podpoří

PRAHA, 22. března 2018

  • Pražští zastupitelé schválili podporu technické modernizace metra z OP PPR
  • V rámci výzvy 31 na podporu energetických úspor je alokováno 400 milionů
  • Zastupitelstvo dnes schválilo projekty za 109,6 milionů

 

Zastupitelé hlavního města Prahy dali zelenou dalším projektům na podporu energetických úspor v městských objektech. Schválili dotaci na modernizaci vzduchotechniky hlavního větrání ve větracích šachtách tras metra A, B i C a modernizaci pohyblivých schodů ve stanici Palmovka. Úspěšným žadatelem je tedy Dopravní podnik hlavního města Prahy, který vymění zastaralé zařízení za bezpečnější, a především úspornější jak energeticky, tak ekonomicky.

Náklady na modernizaci budou spolufinancovány z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Dopravní podnik hlavního města Prahy žádá pro oba projekty celkem 109,6 milionů korun.

V rámci uvedené výzvy s pořadovým číslem 31 už prošlo více kolovým schvalováním 6 projektů, celkem úspěšných je tak 8. Magistrát hlavního města alokoval podporu ve výši 400 milionů korun, z čehož bylo dosud uvolněno 306,2 milionů. Žadatelem je i v tomto případě Dopravní podnik hlavního města Prahy, který žádal o dotaci na modernizaci vzduchotechnických zařízení a osvětlení ve stanicích metra.

 „Usilujeme o zlepšení životního prostředí v Praze. Podporovaná opatření přitom musí jít ruku v ruce se snižováním provozních nákladů. U projektů dopravního podniku jde o velmi vytěžovaná zařízení, kde se modernizace zákonitě výrazně projeví,“ upřesnila radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

Investice do snižování energetické náročnosti města s sebou nese, kromě pozitivních environmentálních a ekonomických dopadů, také zvýšení kvality služeb občanům a návštěvníkům metropole.

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

Ing. Mgr. Irena Ropková (ČSSD) je zastupitelkou a radní hlavního města Prahy. Do funkce byla zvolena 28. 4. 2016. Působí v oblasti školství a evropských fondů. Je členkou výboru pro sociální politiku a předsedkyní komise rady města pro udělování grantů na podporu vzdělávání.

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

Kontaktní osoba: Patricie Holasová

patricie.holasova@praha.eu

+420 236 002 550, 770 128 158

Hlavní město Praha, Magistrát hl. m. Prahy – Odbor evropských fondů

Rytířská 406/10, 110 00 Praha 1 – Staré Město

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Videa