Tiskové zprávy

Zastupitelé Prahy schválili dotace za půl miliardy korun

  • Zastupitelé schválili podporu dalších 46 projektů z OP PPR
  • Dotace přesahuje částku půl miliardy korun
  • Magistrát bude uzavírat smlouvy s úspěšnými žadateli ještě do konce roku

 

Praha, 14. prosince 2017 – Zastupitelé hlavního města Prahy dnes v rámci Operačního programu Praha – pól růstu (OP PPR) schválili podporu více než půl miliardy korun pro dalších 46 projektů. Mezi žadateli jsou pražské školy a školky, vysoké školy, dopravní podnik hlavního města, magistrát a městská část Praha 16. Magistrát hlavního města Prahy se do konce roku pokusí s úspěšnými žadateli uzavřít smlouvy o financování.

 

„Praze se dlouhodobě daří čerpat prostředky z Evropských strukturálních a investičních fondů. Jen v druhé polovině letošního roku schválilo zastupitelstvo podporu v celkové výši dosahující ke třem miliardám korun. Díky dnešnímu rozhodnutí jsme schopni začít ihned s úspěšnými žadateli uzavírat smlouvy a umožnit jim tak čerpat prostředky co nejdříve,“ uvedla radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková.

 

Zastupitelé dnes schvalovali podporu projektům z 5 různých výzev (15, 20, 22, 26 a 31) v celkové výši 538 530 788 Kč. Doposud bylo v rámci těchto výzev Magistrátu hlavního města Prahy předloženo 188 žádostí a čerpáno čtvrt miliardy korun z celkově alokované 1,5 miliardy. Schváleny byly projekty z oblastí Udržitelná mobilita a energetické úspory, Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti a Posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací.

 

Praha z OP PPR finančně podpoří například záchytné parkoviště v Radotíně, modernizaci vzduchotechniky a osvětlení ve stanicích metra, rozvoj pražských škol a jejich odborných učeben nebo vznik a rozvoj univerzitních i soukromých podnikatelských inkubátorů.

 

Už nyní jsou vyhlášeny další výzvy, v rámci, kterých mohou zájemci o dotace podávat své žádosti například na posílení inkluze v multikulturní společnosti, podporu sociálních služeb nebo navýšení kapacit školských zařízení a modernizaci jejich vybavení.

 

Ing. Mgr. Irena Ropková (ČSSD) je zastupitelkou a radní hlavního města Prahy. Do funkce byla zvolena 28. 4. 2016. Působí v oblasti školství a evropských fondů. Je členkou výboru pro sociální politiku a předsedkyní komise rady města pro udělování grantů na podporu vzdělávání.

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Videa