Tiskové zprávy

Zimní bulletin OP PPR   ***      ***   

Z rádií znějí informace o OP PPR a bude se soutěžit o ceny

Základní informace o Operačním programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) a o zajímavých realizovaných projektech míří od pondělí 11. září k posluchačům šesti rozhlasových stanic, které vysílají na okruhu hlavního města Prahy a středních Čech. S cíli, oblastmi podpory a dosavadními výsledky operačního programu se posluchači seznámí prostřednictvím krátkých rozhovorů s pražskou radní pro školství a evropské fondy Irenou Ropkovou a s příjemci našich dotací.

rádioRadní Irena Ropková program představí formou deseti minutových pořadů. Posluchači se z úst paní radní postupně dozvědí, jak operační program funguje, na jaké oblasti cílí, kolik žádostí o podporu bylo zatím podáno a kolik jich podporu získalo, kolik peněz a kam již bylo mezi žadatele rozděleno, jaké výzvy se ještě připravují i to, jak odbor evropských fondů pražského magistrátu, který je řídicím orgánem operačního programu, komunikuje se zájemci o dotace.

Další čtyři rozhovory nám pro rozhlas poskytli zástupci úspěšných projektů.  Josef  K. Fuksa z Výzkumného ústavu vodohospodářského posluchačům představí svůj projekt zabývající se ochranou zdrojů pitné vody v Praze a její úpravou. S projektem zaměřeným na předpověď teploty a stavu povrchu silnic v metropoli v zimě přišel tým Petra Zacharova z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd České republiky. Projekty, které umožnily vznik hned několika dětských skupin, a jejich přínos pro děti i rodiče nám přiblíží Dagmar Bodláková, projektová manažerka Centra sociálních služeb Praha, a pan Jan Schneider ze Zdravotnického zařízení městské části Praha 4.

Informační pořady věnované pražskému operačnímu programu vysílá Radio Beat, Radio Kiss 98, Country Radio, Signál Radio, Rádio Blaník a Hitrádio City 93.7 FM, a to do 29. září.

Mezi 9. a 13. říjnem se posluchači mohou v ranní show s Ivou Leckou a Vojtěchem Eflerem na Hitrádiu City zapojit do soutěže o celkem pět soutěžních cen. Od pondělí do čtvrtka se po 7. ráno soutěží o celoroční rodinné vstupenky do pražské ZOO, v pátek bude vyhlášen celkový vítěz, který získá kromě vstupenky do ZOO také hlavní cenu, kompaktní digitální fotoaparát Panasonic Lumix DMC–TZ57. O výsledcích soutěže Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek www.penizeproprahu.cz.

Radní pro evropské fondy a školství Irenu Ropkovou můžete slyšet ve vybraných rádiích
Radní pro evropské fondy a školství Irenu Ropkovou můžete slyšet ve vybraných rádiích.

Videa